Astroloji açisindan ele alındığında Karma kelimesi çok derinleşen anlamlara bürünür.Hiç bilgisi olmayan kişiler için geçmiş yaşamlarda veya şimdilerde “ettiğini bulma” “yaşattığını yaşa” gibi korkutucu söylemlerin başlığıdır.

Bana göre karma ise kültürel geçmisimizle ilişkilidir.Annemiz, babamız, atalarımız aracılığı ile bize aktarılan bilgiden öteye geçmez.Burada dişil figürlerden gelen bilgiyi daha çok önemsiyorum.Nedenine gelirsek cevap Astrolojide.

Kuzey ve Güney Ay Dügümleri astrolojide karmaya iliskin bilgiler taşır.Adı üstünde Ay Düğümü olduğu için ve Anne Astrolojide Ay ile temsil edildiği için daha çok annemiz, annanemiz gibi figürlerin eksik, fazla nesi varsa bizimle gelir.Ve bizimle alıştığı gibi, kolay yoldan devam etmek ister..

Hayat zor deriz sonra neden biliyor musunuz, çünkü bizim yaşamımız farklı bir yöne akmak ister.İste tüm mücadele burada baslar. Yasadığımız karmasalar bizi yorar. Çıkış yolu ararken bu dünyadaki davranışlarımızın nedenini anlamaya çalışmak, üzerinde düşünmek belkide günlük koşturmacamızda vakit ayırmayı tercih etmediğimiz bir konu olduğu için bir önceki hayatlara gitme yani regresyon dediğimiz yöntemlere başvurma girişiminde bulunuruz.Yani aslında yine bir kolaycılık yapmaya çalışırız. Oysaki illaki bir yerlere bakmak istiyorsak annelerimizin, annanelerimizin hayatlarina gitmemiz yeterlidir.Spritüel olalım elbet ama aklımız hep yanımızzda olsun .

Siz bunu bir düşünün sonra bana görüşlerinizi anlatın.Çok şaşıracaksınız <3