2019 yıl sonunda meydana gelen tutulmadan sadece bir kaç hafta sonra Wuhan’dan Dünya’ya yayılan COVID19 etkisini Astrolojik olarak ele alalım.

Bütün ağır gezegenlerin (Saturn, Pluto, Jüpiter ve Güney Ay Düğümü) Oğlak burcunda ilerliyor olması tüm endüstrilerde kapsamlı değişikliklere yol açan ekonomik ve sosyal gelişmeler olacağını gösterirken, buna bir virüsün sebep olacağını elbette kimse bilemezdi.

Yaklaşık 34 yıl önce Saturn ve Pluto yine Oğlak burcunda bir araya geldiğinde ekonomik değişiklikler, salgınlar ve hatta savaşlar gördük. 2020 yılına girerken yaptığım tüm söyleşilerde söylediğim gibi 2020 yılı  gerçek gücün kimde olduğunu idrak edeceğimiz bir yıl olacak.Tüm doğal kaynaklarımız, maddi kaynaklarımıza galip gelecek. Ve bu süreçte herkes eşit koşulları paylaştığı için birbirimizden bir farkımız olmadığını, sınıf ayrılıklarını hep birlikte dünya olarak ortadan kaldırabilecek olgunluğa erişeceğiz. Önümüzdeki 3 yıl, 2023 yılına kadar, toplumsal birlik beraberliğe çağırırken, 7 yıl ise 2027, bu sürecin getirdiği ekonomik problemlere bulacağımız alternatif meslekler ve yeni teknolojilerle kendi içinde gelişimini sürdürecektir.

Corona’ya geri dönersek bu dönemin bitmesi Haziran ayı’nın ilk günlerinde etkisini hissedeceğimiz İkizler burcunda meydana gelecek tutulmalarla son bulacaktır. Ve ilk önce kapatılan okullar gibi yine Haziran ayı itibari ile okullar açılacak daha sonra kapanma sırasına göre yavaş yavaş eski düzenimize döneceğiz. Temmuz ayının ortalarına geldiğimizde artık kendimizi özgür hissedebileceğiz. 

Tüm bunlar olurken geçirdiğimiz bu süreçte çok derin anlamlar da var aslında. Evimizde, kendi kendimize kaldığımız bu dönemde kendimize dair bir çok  şey keşfediyoruz. Kendimize doğru bir yolculuğa çıkmışız gibi, eski fotoğraflar ortaya çıkıyor, sorgulamalar başlıyor ve aslında kim olduğumuza dair farkındalıklar çoğalıyor.

Bu dönemi kendinizi keşfederek ve eksikleri gidererek geçirebilirsek geri döndüğümüzde her şey kaldığı yerden devam eder, ama dümeni artık yeni biri almış olur. İşte şimdi bu, yeni size hazırlık yapma zamanı. Bu süreci en verimli şekilde geçirebilmeniz dileğiyle, sevgiler,

Aylin,