Gece ve gündüz kadar farklı olsalar da, Jupiter ve Saturn oldukca dinamik bir ikili oluşturuyor.Felsefi Jupiter zihnimizi açar ve Saturn düşüncelerimizin somut eylemlere dönüşmesi için bir yapı oluşturur.

Büyük Kavusumun nasıl bir etki yaratacağına dair fikir edinmek icin, bu yılın 21 Mart’ına geri dönmemiz gerekiyor.Bu tarihte Saturn, Kova burcuna ilk ziyaretini yaptığında Covid zirvede ve bu sırada Kova temalı (hava enerjisi) (sosyallesme) alanlarda Saturn’yen kısıtlamaları görmüştük ve görmeye devam ettik.

Havadaki virüsler nedeniyle hava yolculuğu tamamen durdurulurken, nefesimizin kendisi de kısıtlandı. (solunum hastalığı, maskeler vb).Bu anlamda Dünya Mart ayından bu yana kolektif nefesini tutuyor.

Sürece Jupiter ilk kez dahil oluyor. İyicil etkisini mi yoksa olayları büyüten etkisini mi göreceğiz?

Online yaşamımızla ilgili olarak internet aktivitelerinin (Kova) genişlemesine (Jüpiter) kısıtlamalar (Saturn) gelebilir. Neyin söylenmesine veya yayınlanmasına izin verildiğini görmek için yeni yasalar ve yetkililer atanabilir.

Kavuşum sırasında Ay Koç burcunda. Yeni kurallar/hedefler çok iyi bilmediğimiz alanlara girmemiz için bizi zorlayacak. Bu yeni bölge geride bıraktıklarımızdan (oğlak) biraz daha hafif (kova) ama yine de uymamız gereken düzenlemeler var. Kova döneminde büyümenin yakıtı bilgidir. İmparatorluğun temeli verilerin kontrolü etrafında toplanacak.

Bu dönem bilincimizde radikal bir değişim potansiyeline sahibiz. Kova burcundaki Jupiter ve Saturn daha iyi bir toplum inşa etmek istiyor, bu yüzden şimdi ne tür bir Dünyada yaşamak istediğimiz ve ne tür insanlar olmak istediğimiz hakkında konuşma zamanı. İyi bir toplum nedir? İnsan olmak ne demektir? Birbirimizi öldürmeden, birlikte nasıl yaşayabiliriz.

Farklılıkları ve tartışmaları düşünme ve tahammül edemememizin getirdiği başka bir Karanlık Çağ’a girmek üzere de olabilirdik- Kova burcunun karanlık tarafına doğru bir sürüklenme .

Mümkün mü? Sanmıyorum, ama hayat bir tercih meselesi !

Etiketler: , , , , , , , ,